Понеділок, 25.01.2021, 17:59
Вітаю Вас Гість | RSS

Краснопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи

ІСТОРІЯ  КРАСНОПІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ ЧУДНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  Село Краснопіль розташоване на берегах невеличкої річки Кобилки (“Кобилихи”), правої притоки річки Тетерів. Село розміщується в південній частині Чуднівського району на межі Житомирської та Вінницької областей. Віддаль від районного центру Чуднова-30 км; обласного центру-Житомира-90 км; автотраси Бердичів-Любар-3 км. Населення  села за останніми даними становить 1020 жителів. (2015р.)

    Краснопіль має давню історію. Колишня Болохівська  земля, власність литовців Гедеміна та Любарта, місто Острозької ординації – володіння князів Острозьких, власність князів Сангушків, а пізніше родини Гіжицьких – Замойських, володіння дворянина Вацлава Мазаракі , центр Краснопільської волості Житомирського повіту Волинської губернії. Багаті красні ( гарні ) землі не раз ставали ласим шматком для ворогів, ареною боротьби, але Краснопіль відроджувався.

    В  кінці ХІХ ст. в Краснополі  проживало 3240 жителів . До 80-их років ХІХ ст. Краснопіль був найбільшим населеним пунктом на території сучасного Чуднівського району. Ось як про це описано в  Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона. — С.-Пб.: Брокгауз-Ефрон. 1890—1907.«Краснополь м. Житомирского у., Волынской губ.; прежде славилось торговлей, имело 12 православных церквей; принадлежало кн. Острожским. Жителей 3240, двор. 348, церквей православных 2, костел, еврейский молитвенный дом, больница, аптека, начальное училище, 5 лавок, постоялый двор.                 

   Але незважаючи на те, що населений пункт був містечком, освіта була на досить низькому рівні, мало хто із жителів Краснополя  в той час володів грамотою.  На початку ХІХ ст. відомим польським діячем Тадеушом Чацьким було відкрито  при католицькому храмі парафіяльну школу в Краснополі. Утримання її лягало на місцевих католиків. Навчання велось польською мовою. В школі навчались лише діти католиків, яких на той час в Краснополі проживала значна кількість. Дана школа функціонувала з перервами до 1863 року  і була закрита царським урядом після польського повстання 1862 року. На противагу католицькій парафіяльній школі в Краснополі  при двох православних церквах, Михайлівській та Троїцькій діяли церковно-приходські школи, навчання в яких велось російською мовою.

      Лише в 1885 році було створено однокласне училище « Министерства народного просвещения».

 «О желании общества крестьян открыть в местечке училище сообщили в Киев 7 апреля 1885 года; оттуда запросили министерство. И уже 23 июля того же года попечителю Киевского учебного округа из Санкт-Петербурга пришел ответ, в котором за подписью министра народного просвещения статс-секретаря А. Делянова значилось: «...разрешаю открыть одноклассное начальное народное  училище Министерства Народного Просвещения в м. Краснополе...». В октябре 1885 года инспектор народных училищ Волынской губернии 1-го района сообщал в Киев: «Разрешенное к открытию в местечке Краснополе, Житомирского уезда, одноклассное народное училище Министерства Народного Просвещения открыто 13 сего октября, при значительном стечении жителей Краснопольской волости. В училище поступило: в первую группу 22 мальчика и 2 девочки, во вторую - 10 мальчиков, в третью группу -- 4 мальчика, а всего 38 человек». Первым законоучителем открывшегося училища был назначен священник Троицкой церкви Захария Гаськевич. По його ходотайству в 1905 році церковно – приходська  школа стала двохкласною. Завідуючим училища був Петро Павлович Шведський , законовчителем – священник Костянтин Михайлович Майборода , вчителем наук – Кулемов ( Осодор Тінко ) І.Павлюк ( Осодать Іванов ).В 1905 году училище было преобразовано в двухкласне.   В 1912 році закінчили класи двохкласного сільського училища’’ 9 хлопчиків.  По данным на 1914 год в нем обучались 155 учеников и 46 учениц. В следующем, 1915 году, учащихся значилось: 157 мальчиков и 53 девочки. На то время в штат педагогов входили пять человек: заведующий училищем Михаил Васильевич Кравчук (получал оклад 500 рублей в год), законоучитель священник Константин Николаевич Майборода (оклад - 240 рублей) и учителя Мария Павловна Кравчук, Мария Ивановна Дверницкая, Митрофан Кириакович Гречка (оклад - 360 рублей).  Кроме училища, в приписной к Троицкому приходу деревне Певна была школа грамоты. (Протоиерей Вадим Шапран.  История православных храмов в Краснополе).

   А переважна більшість дітей взагалі в школі не навчалися, частина ж лише відвідувала  її протягом короткого часу. Революційні потрясіння та зміни,які відбулися в суспільстві, після більшовицького перевороту.

     За даними 1921 року в Краснополі лише незначна частина жителів буде  письменною. З метою ліквідації неписьменності збільшувалась кількість шкіл. В 1922 році в Краснополі  було відкрито 7-річну школу.

    До 1925 року завідуючим даного навчального закладу був  Степанович, з 1925 року – Хвіст.  Всього  штат вчителів складався з 9 чоловік ,а саме : Хвіст, Степанович, Гулак, Росінська, Кравець, Маліновський, Ганджа, Свідерська. В школі навчалось 314 учнів. Навчання проводилось у двох будівлях в центрі села, де колись розміщувалось земство. ( із фондів архіву м.Бердичева)

   В період 30-их років директором школи був Ковтанюк Петро Іванович. Вчителями працювали Гуменюк Василь (викладав географію), Волинець Семен (вчитель початкових класів), Сидоренко Василь, Ковальчук Петро.

      В 1935 році  Краснопільська школа  була реорганізована на середню.  В районі було 27 шкіл, з них лише дві були середніми (в Янушполі і Краснополі).

     Під час сталінських репресій 1937-38 років постраждало від тоталітарної машини ряд вчителів, а саме:  заарештовані  Гордосєвич Олександр Мелетійович, Карасєвич Філіп Фабріянович і Лубенський Устим .  Всіх їх  звинуватили в тому ,що вони проповідують буржуазні погляди, ворожі радянському суспільству.

    Функціонувала школа  до червня 1941 року, а саме  до початку радянсько-німецької війни.. Під час окупації навчання не проводилось. Вчителі  не залишались осторонь від перепитій війни. До  підпільної групи ,яку очолював  житель села Бардошевський Степан, увійшов  вчитель фізики Приймак Дмитро Дмитрович., Він  зробив приймач та, незважаючи на заборону, підпільники слухали приймача і писали листівки, які розкидали по селі. З часом Дмитро Приймак поступив на роботу в  управу бухгалтером і передавав дані партизанам. В кінці 1943 року Д.Д.Приймак йде в партизанський загін. Вчитель музики Ковальчук Петро Яремович був розстріляний  на току Янушпільського цукрозаводу поліцаєм Кампфом Іваном-Гансом. На фронтах перебували Охота Григорій Тодосович, Марчишин Андрій Домінікович, Мойсюк Іван Андрійович,  Шулима Петро Максимович і ін..

     За період 1941-44 років  школі було завдано великих матеріальних збитків.

Приміщення були зруйновані. Проте, уже весною 1944 року, зразу після визволення, Краснопільська середня школа відновила свою роботу як восьмирічна. Перший післявоєнний випуск 10 класників відбувся 1949 року. Власними силами, за активної участі жителів Краснополя, проходила відбудова  приміщень.

     В повоєнні роки в школі навчалась велика кількість учнів. У класах було багато учнів-переростків. Під час війни вони не могли здобувати освіту, а тепер їм прийшлось навчатись разом із меншими за віком однокласниками. В 1948 році в Краснопільській школі навчалось 712 учнів.  Було багато паралельних класів. Наприклад , лише в 3-ому класі було 4 паралелі (загальна кількість третьокласників становила 130 чол.  В центрі  в приміщенні панської хати знаходилась початкова  школа,яка мала назву «верхня школа» . В так званій «нижній школі» , яка розміщувалась в будівлі колишнього земства, навчались учні 5-10 класів.

Навчання проходило в дві зміни. В першу в даній школі навчались учні 5-7 класів , у другу зміну- учні 8-10 класів. Також існувала ще одна школа. Знаходилась вона на Струмилівці (вул..Краснополя ) ,  тому й називали її Струмилівською

Дана школа була початковою, в ній був класокомплект , а також розміщувався гуртожиток для учнів з хутора Поштового та Радісного.

Директором школи, починаючи з1945 року був Охота Григорій Тодосович ( 1921-1994 ) Народився 21 січня 1921 року в селі Краснополі в селянській сім’ї. В 1935 році закінчив 7 класів Краснопільської середньої школи. Навчався та закінчив Житомирський робітфак. Після закінчення  робітфаку поступив в Київський університет на історичний факультет. Закінчив три курси у 1941 році. Був призваний на військову службу перед війною. На початку війни в складі групи військ попав в оточення і після цього в полон. В місті Немирів (Вінницька область) знаходився в таборі для військовополонених, звідки його забрала сестра Марія, яка проживала в цьому місті. Після лікування у сестри ,через декілька місяців, Григорій Тодосович повернувся в село Краснопіль. Проживав  в період 1941-1943 років на окупованій території. В цей період одружується на Чабан Ганні Прохорівні. Після звільнення  Краснополя в березні 1944 року був призваний на фронт. Взяв участь в боях за Будапешт. Перемогу зустрів у боях за Прагу (Чехія). По закінченні війни в 1945 році демобілізувався та повернувся в Краснопіль. Був призначений директором Краснопільської середньої школи в 1945 році. На даній посаді він знаходився 38 років. За доблесну працю його було занесено до Книги трудової слави колгоспу «Комсомолець України».    Охота Г.Т. написав історичну працю «Історія села Краснопіль ». Помер в 1994 році. Похований на місцевому цвинтарі в селі Краснопіль.

Педколектив Краснопільської  середньої  школи  1948-1949 н. р.

На фото зліва направо(нижній ряд): Охота Ганна Федорівна (вчитель початкових класів), Охота Тетяна Тодосівна (піонервожата), Задорожній Федір Семенович (вчитель історії), Бандурівська Поліна Станіславівна (вчитель математики), Басько Кіра Петрівна( вчитель російської мови та літератури),     (середній ряд) : Курівський Едуард Петрович (вчитель російської мови та літератури), Хорошківська Дарія Олексіївна ( вчитель біологіі та хімії), Шулима  Петро Максимович (вчитель математики), Охота Григорій Тодосович (вчитель історії, директор школи),Охота Ганна Прохорівна (вчитель української мови та літератури), ? , ?, (верхній ряд):  Хомяк  (Кіт) Наталія Павлівна (вчитель географії), Гордецька (Хом’як ) Софія Гнатівна (вчитель географії), ?, Похил Людмила Михайлівна (вчитель хімії), Ляденко Марія Михайлівна (вчитель початкових класів), Шалений Захар Олександрович (вчитель німецької мови), Шалена Ванда Степанівна( вчитель початкових класів), Басько Тетяна Кіндратівна (вчитель початкових класів),Надрішній Олексій Валеріянович ( вчитель фізкультури), ?. Муляр Ганна Марківна (вчитель української мови та літератури),      Муляр Семен

Заступником  директора був спочатку Марчишин Андрій Домінікович та  дуже довгий час, аж до початку 80-х років , дану посаду займав  Мойсюк Іван Андрійович.

       З 1960  до  1964 року навчання  старшокласників проводилось у колишньому   приміщенні  бухгалтерії  РТС (Ремонтно Технічної станції) , яка знаходилась  за 3 км. від центру села ( сучасна територія біля КРМЗ). Це було пов’язано з тим, що навчання  , згідно із тогочасним законодавством, стали проводити в одну зміну, і приміщень для навчання не вистачало. Вчителям школи в той період необхідно було в день проходити  до 6 км., адже навчання проходило одночасно в  чотирьох будівлях в різних  частинах села.

           

Будівля Краснопільської середньої школи, побудованої  1964 році за головування Мачинського Івана Павловича.

     В 1964 році за рахунок колгоспу «Комсомолець України» , за головування Мачинського Івана Павловича, в центрі села споруджено нове приміщення для середньої школи з 11 класними кімнатами і центральним опаленням . Школа за проектом мала бути типовою – 3-поверховою. Але була       збудована нетипова школа (складена з «фінських» будинків).Довгий час    навчання велось також у старих будівлях  «Верхньої» та «Нижньої» шкіл.

      У 70-80 роки ХХ століття Краснопільська  середня школа залишалась однією з найбільших в районі. Але якщо порівняти кількість учнів та класів школи післявоєнного періоду ( в 1948 році було 20 класів, в яких навчалось 712 учнів) то вже в 1953 році учнів стало – 596 , а в 1958 році в школі навчалось в 15 класах 439 учнів. Лише за 10 років кількість учнів зменшилась на більш ніж 270 учнів. Це було пов’язано з тим, що в період правління Хрущова селяни на кінець то отримали паспорти. Після цього стала можлива  міграція сільського населення  до міст. Велика кількість жителів Краснополя покинула село  у пошуках кращого життя . Ці фактори  вплинули на кількість населення Краснополя та кількість учнів школи. В 1972 році у Краснопільській середній школі навчалось в 10 класах 303 учні. В  період колектив школи продовжував очолювати Охота Григорій Тодосович. В 1970 році за активну участь у вихованні учнів школи його було занесено до Книги пошани колгоспу «Комсомолець України». Завучом школи залишався  Мойсюк Іван Андрійович. Педколектив школи складався з близько 30 чоловік.   Матеріальна база школи в 70- 80 роки обновлюється.

         В 1974 році було в школі введено профільне навчання. Старшокласники здобували навики водіння трактора (теорія - Царук Степан Філімонович , керування - Бардошевський Володимир Якович). Були спеціально створені класи з будови та місцевим колгоспом надано трактор для навчання. Велика кількість учнів школи здобула посвідчення на право керування трактором. Тракторна справа проіснувала в Краснополі до 1981 року. В зв’язку з відкриттям Іванопільського міжшкільного навчально-виробничого  комбінату клас по будові трактора  та сам трактор було забрано.  Учнів школи перевели на трудове навчання в Іванопіль. Двічі на тиждень колгоспний автобус возив старшокласників на навчання. Учні навчались професіям трактористів, будівельників та водіїв грузового автомобіля .

       В 70- роки було збудовано приміщення нової майстерні та закуплено в неї деревообробний , свердлильний та слюсарні верстати.  Також в цей період було побудовано приміщення, в якому розмістилась учнівська їдальня та інтернат ( для учнів з інших населених пунктів). 

     Великою проблемою залишалась відсутність спортивного залу. Уроки фізкультури до початку 80-х років проводили в невеличкому приміщенні колишньої  «нижньої» панської школи. Спортивна кімната знаходилась в аварійному приміщенні. Стеля була підперта стовпами. Лише у 1982 році спортзал школи зробили в одному із залів Будинку культури. В ньому можна було займатись лише неігровими видами спорту. Поряд з тим, учні школи ставали переможцями районної спартакіади школярів з різних видів спорту. Найбільш розвинутим був футбол, волейбол та теніс.

    На початку 80-их років в  галузі краснопільської освіти відбулися значні зміни. Після 38- літнього перебування на посаді директора Краснопільської школи в 1983 році пішов з даної посади Охота Григорій Тодосович. Також залишив посаду заступника з навчально-виховної роботи Мойсюк Іван Андрійович, який був завучом біля 20 років.

У серпні 1983 році директором школи було призначено вчительку математики   Царук  Галину Йосипівну. На даній посаді вона перебувала до 1986 року. Завучем з навчально-виховної роботи була в даний період Ліскова Ольга Петрівна. Взагалі в даний час керівництво школою змінювалось досить часто. В 1986 році директором було призначено вчительку фізики та математики Журбей Наталію Іванівну. Заступником з навчально-виховної роботи стала вчителька російської мови та літератури Сторожук Надія Антонівна.  В 1988 році з Карповецької середньої школи було переведено на посаду директора Краснопільської школи вчителя російської мови та літератури Власова Володимира Володимировича. Заступником з навчально-виховної роботи в тому ж році було призначено вчителя хімії Батенко Галину Іванівну.

Саме за Власова В.В. і розпочалось будівництво нового типового приміщення школи .На зборах уповноважених членів колгоспу «Комсомолець України», які відбулися 15 листопада 1992 року, і на яких будо присутньо 165 чоловік та голова Чуднівської районної ради Величук А.І. було прийнято рішення виготовити проектну документацію та розпочати будівництво школи за рахунок колгоспу «Комсомолець України», згідно Закону про Пріоритетний розвиток,що передбачав відшкодування коштів,затрачених на розвиток соціальної сфери села за рахунок держбюджету. Школа будувалась за кошти  колгоспу « Комсомолець України» та за рахунок державних коштів. Будівельні роботи проводило ВАТ «ПМК -10» смт. Любара (начальник  - Олексюк Петро Мифодійович , виконроб Костишин Сергій Петрович). Будівельно-монтажні роботи було розпочато в травні 1995 року.

       В тому ж році директором Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст.  було призначено вчительку української мови та літератури Олійник Надію Федорівну, яка працювала в даній школі з 1979 року.  Заступником з навчально-виховної роботи залишалась Батенко Г.І. Кількість учнів школи на даний період значно зменшилась.

    В 1995 році в 11 класах Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст.. навчалось 210 учнів. Демографічна ситуація в країні сказалась на кількості населення Краснополя та учнів школи. Економічний розвиток в середині 90-х років ХХ ст.. призвів до скорочення фінансування галузі освіти.  Колгосп також переживав не кращі часи через економічну ситуацію в країні. В 1996 році будівництво нового приміщення  школи було призупинено через брак коштів. Новобудова могла стати черговим довгобудом.

     Завдяки ініціативи голови колгоспу «Комсомолець України» Лакійчука Петра Олександровича , та за підтримки громадськості села Краснополя ,  голови сільської ради Манжоса Степана Степановича  та дирекції школи, було ініційовано проведення сходу села, на якому було прийнято рішення  звернутись до народного депутата України Развадовського Віктора Йосиповича з проханням допомогти в добудові школи. Для будівництва  школи було знайдено кошти. В.Й. Развадовський  часто приїздив до Красно-поля , сам особисто керував будівництвом. Спорудження типового примі-щення школи було успішно завершено в грудні 1999 року.

20 грудня 1999 р. відбулось відкриття нової будівлі Краснопільської школи.

За підтримки Развадовського В.Й. школа була  обладнана лінгафонним кабінетом, комп’ютерами в кабінет  інформатики, новими меблями  у класах, обладнаний спортивний зал . Школа мала особистий рахунок в банку «Україна», а після його банкрутства – в банку «Аваль». Ремонти та закупівля обладнання велись за рахунок  спонсорської підтримки . За матеріальним забезпеченням, Краснопільська школа була найкращою в районі, матеріальна база Краснопільської школи постійно поповнювалась. Перед школою , з ініціативи Развадовського В.Й., було посаджено хвойні дерева (туї), зроблено клумби  та газони.

           

Педагогічний колектив краснопільської школи в період з 1999 по грудень 2003 року очолював Козир Микола Герасимович . Педагогічний колектив в той час складався з 22 вчителів. Всього штат школи налічував 33 працівники. З грудня 1999 року навчальний заклад  став школою-садом. Дитячий садок перевели в  спеціально пристосовану під це частину  будівлі  школи. Школа-сад функціонувала до  2002 року.

Краснопільська ЗОШ І-ІІІ ст.. ім..В.Й.Развадовського. фото 2001 року

Педагогічний колектив Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. ( фото 2001 р.)

Зліва – направо: Сторожук Надія Антонівна ( вчитель рос. мови та зару-біжної літератури), Ліскова Ольга Петрівна ( вчитель української мови та літератури), Батенко Галина Іванівна ( заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії), Олійник Надія Федорівна (вчитель укра-їнської мови та літератури),  Ковтунович Людмила Миколаївна ( вчитель початкових класів), Козир Микола Герасимович (директор школи, вчитель укр.. мови та літер.),Химера  Ріта Іванівна (вчитель початкових класів), Власов Володимир Володимирович( вчитель географії), Абаронова Тетяна Василівна ( вихователь  групи дитсадка),Присяжнюк (Білошицька) Олена Андріївна (вчитель англійської мови), Шеремет Тамара Володимирівна (вчитель початкових класів), Труш Микола Терентійович (вчитель музики та історії), Журбей Наталія Іванівна (вчитель фізики та математики), Охота Тетяна Андріївна (бібліотекар), Мирончук (Галонза) Тетяна Василівна ( вчитель математики та інформатики), Фаренюк Тамара Василівна (педагог-організатор), Хмілевська Тетяна Анатолівна ( вчитель початкових класів) , Палій Світлана Миколаївна (вчитель біології), Палій Віктор Володимирович ( вчитель фізкультури )

        З грудня 2003 року по даний час колектив Краснопільської загальноосвітної школи очолює Шулима Сергій Володимирович, вчитель історії та правознавства. З 2012 року заступником з навчально – виховної роботи є вчитель трудового навчання та образотворчого мистецтва Грищук Катерина Миколаївна, заступником директора з виховної роботи працює вчитель історії та права Шинькарук Леся Михайлівна.

        З 2005 по 2011 рік  в школі було введено профільне навчання. Школа працювала за технологічним профілем. Старшокласники здобували професію водія автомобіля категорії «В»,»С». Більш як 80 випускників школи здобули посвідчення водія після курсів підготовки на базі Краснопільської ЗОШ. В 2011 році автосправа була закрита у зв’язку з матеріальними проблемами.

      В 2007 році  Краснопільська школа отримала комп’ютерний клас. На даний час школа підключена до Інтернету, діє зона Wi-Fi

          З роком в рік кількість учнів школи зменшується.

 В період з 2003 по  2008 роки в Краснопільській школі  стабільно навчалось 180 учнів. Це стало можливим завдяки тому, що у нашому навчальному закладі стали навчатись учні Молочківської ЗОШ І-ІІ ст. Кризовим став 2008 рік. Кількість учнів різко зменшилась у звязку із впровадженням ЗНО (зовнішнього незалежного оцінювання). В цей рік , з 9-го класу поступило на навчання до інших навчальних закладів дві третіх учнів ( із 22 краснопільських учнів  залишились лише 7 ).. В  наступні роки ситуація стабілізувалась. Такого великого відтоку учнів після 9-ого класу не спостерігається. Поряд з тим дається взнаки демографічна проблема. Кількість учнів школи зменшилась.  У 2011-2012 навчальному році до першого класу на навчання поступило лише 7 учнів.

В 2011-2012 н.р. кількість учнів становила 136 чол.

В 2014-2015 н.р. навчалось в навчальному закладі 126 учнів.

В 2015-16 н.р. навчається в Краснопільській ЗОШ І-ІІІ ст.. 139 учнів із 5 сіл (с. Певна, с.Безпечна, і с. Лихосілка, с.Молочки , с.Краснопіль.)

 З вересня 2015 року у зв’язку з оптимізацією шкільної мережі  у Краснопільській школі стали навчатись учні 5-9 класів з с.Безпечна. Для підвозу учнів Чуднівською держадміністрацією  надано навчальному закладу новий  шкільний автобус «Еталон».

                    

 Педагогічний колектив Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. ( фото 2о11 р.)

 На фото зліва – направо: Охота Ірина Леонідівна ( вчитель географії), Журбей Наталія Іванівна (вчитель фізики та математики), Фаренюк Тамара Василівна (педагог-організатор), Галонза Тетяна Василівна ( вчитель математики), Шулима Сергій Володимирович ( директор , вчитель історії), Охота Тетяна Андріївна (бібліотекар), Козир Микола Герасимович(вчитель укр. мови та літератури), Сторожук Надія Антонівна ( вчитель світової літератури та рос. мови), Хмілевська Тетяна Анатолівна(вчитель початкових класів), Ліскова Ольга Петрівна (вчитель укр. мови та літератури), Шеремет Тамара Володимирівна (вчитель початкових класів), Труш Микола Терентійович ( вчитель музики), середній ряд: Білошицька Олена Андріївна(вчитель англійської мови), Грищук Катерина Миколаївна( вчитель образотворчого мистецтва),Придворська Зорина Вікторівна ( заступник з виховної роботи, вчитель історії), Шевчук Юлія Георгівна ( вчителька початкових класів), нижній ряд : Ковтунович Людмила Миколаївна( вчителька початкових класів), Грищук Олег Олександрович(вчитель трудового навчання), Батенко Галина Іванівна( заступник з навчально-виховної роботи, вчитель хімії).

     В школі працювали та працюють кваліфіковані спеціалісти. За рівнем знань учнів школа була та залишається в числі найкращих в районі.  Про високий рівень навчання та виховання в Краснопільській середній школі свідчить те, що чимало її учнів мали досить високий рівень освіти, стали вченими в різних галузях науки, возвеличили свій край на спортивних аренах, проявили героїзм на полях брані , проявили себе в різних галузях народного господарства.

    Нище подається інформація про найбільш відомих випускників та учнів Краснопільської школи за всю її 130-літню історію.

Учень  Краснопільської школи  початку ХХ ст.

  Барціо Данило Савович ( 1890-1938) - герой  І світової війни, нагороджений  двома Георгіївськими хрестами. , молодший унтер-офіцер, в 30-ті роки ХХ ст.. був репресований більшовицьким режимом, звинувачений в антирадянській агітації .

Учень  Краснопільської школи 20-их років ХХ ст.

Маньківський Борис Степанович [05.02.1904-20.01.1980] - доктор юридичних наук, професор.  Родився в м .Краснопіль Волинської губернії. Закінчив в 1925р. юридичний факультет Київського інституту народного господарства. З 1926р. - аспірант Інституту радянського права. 
      Доцент кафедри кримінального права факультету радянського  права МГУ.В 1930-1934рр. - професор Ленінградського інституту радянського права НКЮ СРСР, завідуючий Ленінградським відділенням Московського інституту вивчення злочинності. З 1934г. - професор Московського юри-дичного інституту і Всесоюзної правової академії На протязі 1938-1957рр.. працював в Інституті права АН СРСР завідуючим секцією кримінального  права. Був професором Юридичного інституту Прокуратури СРСР та  юридичного факультету МГУ. С 1957г. - старший науковий співробітник Інституту філософії АН СРСР. Автор наукових робіт по кримінальному праву.

Учень  Краснопільської школи 20-их років ХХ ст.

Попаденко Олексій Маркович – лектор історії, декан історичного факультету Житомирського інституту у 1935 – 1936 рр. Народився в с. Краснопіль  Янушпільського району Житомирської обл. у 1907 г., з селян , служив в 1932 р. у 9-й кримській кавдивізії. Закінчив Житомирський інститут соціального виховання. У 1957 р. – старший інструктор політвідділу штабу і управління 138 Білоруського військового округу, полковник. Проживав у Ленінграді.

Учень  Краснопільської школи 1930-34 років

Ляденко Анатолій Микитович - командир відділення автоматників 53-ї гвардійської Фастівської Червонопрапорної, ордена Богдана Хмельницького танкової бригати 6-го гвардійського танкового корпусу 3-ї гвардійської танкової армії 1-го Українського фронту, гвардії сержант.

Указом президії Верховної ради СРСР від 10квітня 1945 року за героїзм і мужність, проявлені у боротьбі із фашистськими загарбниками при визволенні Польщі гвардії сержанту Анатолію Микитовичу було присвоєно звання героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».Нагороджений орденом Червоного прапора, Вітчизняної війни 1-го ступеня, медалями.

Випускниця Краснопільської школи 1938 року

Задорожня Таїсія Андріївна - заслужений  працівник сільського господарства, голова правління колгоспу «Правда» ( с. Березівка Любарського району Житомирської області). Нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора та іншими урядовими нагородами.

Випускник Краснопільської школи 1950 року

Масний Олександр Сільвестрович - доктор історичних наук,  відомий історик Другоїс Світової війни, в доробку якого близько 100 друкованих праць із проблем участі України у Другій Світовій війні, а також проблем політології, соціології, навчального процесу. Серед них – монографії «Організаційно-партійна робота Компартії України в роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945)», «Велика Вітчизняна війна (1941-1945): нові свідчення і підходи». О.С.Масний – співавтор книг «В ім’я перемоги», «Історія міст і сіл Української РСР. Ровенська область», «Вінок безсмерття. Книга-меморіал. Ровенська область» та ін.

29 серпня 1991 року очолив Кафедру політичних наук.

Випускник Краснопільської школи 1954 року

Поліщук Микола Петрович - доктор економічних наук, професор, завідуючий кафедри менеджменту організацій Державної агроекологічної академії України, м. Житомир

Випускник Краснопільської школи 1966 року

Мамчик Микола Петрович - головний державний санітарний лікар у місті Вороніж, лікар вищої категорії. Професор, доктор медичних наук, почесний професор і член дисертаційної ради Федерального наукового центру гігієни ім.Ф.Ф.Ерісмана Міністерства охорони здоров'я РФ. Член ряду громадських академій. Заслужений лікар РФ, відмінник охорони здоров'я, відмінник  санепідемслужби. Автор більше 150 наукових публікацій.

Нагороджений орденами «Трудового Червоного Прапора», орден «Знак пошани», орден «Леніна», медаллю  «Маршала Жукова», медалями «За трудову доблесть», багаточисленними почесними грамотами і дипломами Міністерства охорони здоров'я  РФ, адміністрацій міста і області. Приймав участь  у 15 міжнародних конференціях і симпозіумах, які проходили в Германії, Голландії, Австрії, Ізраїлі, Греції, Італії, Іспанії, Турції і ін.

Випускник Краснопільської школи 1966 р.

Заєць Василь Євгенович - голова  Житомирської обласної організації «Співдружність», голова благодійного фонду співробітників правоохоронних органів , полковник СБУ у відставці.

Випускник Краснопільської школи 1973 року

Козак Віктор Анатолійович - успішний підприємець та громадський діяч

  1990-2002 - директор ТОВ "Вінінтермед ,2006-2011 - фінансовий директор ТОВ "Трансфер",  з 2014 – директором ТОВ "Трансфер", з 2015 р. директор компанії "Теплоізоляція",   (Вінниця) 2002-2005 - секретар Вінницької міської Ради,

 2011-2012 - працював в апараті Верховної Ради України помічником народного депутата.

Випускник Краснопільської школи 1976 року

Карбівський Віктор Леонідович - науковий співробітник Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України

Випускник Краснопільської школи 1977 року

Сташенко Григорій Федорович – начальник  відділу освіти Черняхівської районної державної адміністрації Житомирської області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», визнаний кращим освітянином України 2011 року в номінації «Лиш храм збудуй», удостоєний звання «Заслужений працівник освіти України», нагороджений орденом Данила Галицького.

Випускник Краснопільської школи 1977

Кіщук Олександр Володимирович – успішний підприємець, ЗАСНОВНИК  ТА  ДИРЕКТОР БУДІВЕЛЬНОЇ  ФІРМИ  ПП «ЗОЛОТИЙ КЛЮЧ» (М. БЕРДИЧІВ)

Випускник Краснопільської школи 1978 року

Карбівський Володимир Леонідович Металофізик, доктор фізико-математичнмх наук. (2005). Закінчив Київський університет (1987). Завідувач відділу спектроскопії поверхні твердого тіла Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України., проводив наукові  дослідження у галузі мікроскопії та спектроскопії поверхні твердого тіла

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright Krasnopol-zosh.at.ua © 2021
uCoz